Botox İle Aşırı Terleme Tedavisi :
 

Aşırı koltukaltı terlemesi veya hiperhidroz bazı kişilerde görülen ve bu kişilerin yaşantısını olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Terleme içn daha önce yapılan tedaviler umut vaad edici değildir. Günümüzde BOTOX koltuk altı terlemesini güvenli bir şekilde tedavi etmektedir. Tedavi ile ulaşılan belirgin ve güvenli etki hastaların yaşam kalitesini arttırmaktadır.Geçmişte hiperhidroz aşağıdaki yöntemlerle tedavi edilmekteydi:

  • Aluminyum hidroksit içeren preperatların kullanımı yanma ve tahriş riskinin olması ve de etkisinin yetersiz olması nedeniyle yaygın kullanılmamktadır.
  • İontoforez denen elektrik akımının uygulandığı tedavi yöntemi elve ayak terlemeasinin tedavisinde uygundur, fakat koltukaltları için uygulanamaz.
  • Son olarak, şiddetli olgularda cerrahi uygulama önerilir.Endoskopik torasik sempatektomi de, göğüs kafesi açılarak ter bezlerini uyaran sempatik sinirler kesilir. Tedavi genel anestezi altında yapılır, tedavi sonrasında vücudun diğer taraflarında aşırı terleme gelişebilir.

Yukarıdaki yöntemlerin etkisiz ve zor yöntemler olması, BOTOX'u avantajlı duruma getirmiştir.

Terleme miktarı ter bezlerini uyaran sinirlerle kontrol edilir. BOTOX bu sinir uçlarında uyarıyı sağlayan asetilkolin salınımını inhibe eder. Böylece ter bezlerine uyarı ulaşmadığından ter salgısı oluşmaz.

BOTOX tedavisi muayene şartlarında 30 dakika içinde uygulanır.EMLA adlı lokal anestezik krem koltuk altlarına işlem öncesi uygulanır, diğer tür anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Herbir koltukaltına seri enjeksiyonlarla toplam 50 ünite BOTOX enjekte edilir. Tedavinin etkisi birkaç saat veya gün içinde ortaya çıkar. Etkisi 6-10 ay devam eder, bazen bir yıla kadar uzayabilir.

BOTOX hiperhidroz tedavisinde oldukça güvenli bir yöntemdir. Enjeksiyon ter bezlerinin yoğun olduğu yüzeyel deriye yapılır. Dolayısıyla alttaki gevşetici etkisi yoktur. Ayrıca BOTOX ' un diğer deri bölgelerinde terlemeyi arttırıcı ve vücut ısı regülasyonunu bozucu etkisi yoktur. Sonuç olarak Dermatologlar hiperhidroz tedavisinde BOTOX' u güvenle tavsiye etmektedirler.
   
 

Merak Edilen Sorular
Botoks ile Kırışıklık Tedavisi
Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer ?
Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi
Dudak Dolgunlaştırlması
Yan Etkileri Var mıdır?
Perfectha Subskin Dolgu
TEOSYAL Redensity [ II ] Göz altı Işık Dolgusu
Yarı Kalıcı Dolgular
Kalıcı Olmayan Dolgu Maddeleri
Mimiklerim Kaybolur mu ?
 

Hizmetlerimiz
Lidya Güzellik Merkezi
Saç Ekimi
Lazer Epilasyon
Solaryum
Estetik Cerrahisi
Zayıflama ve Diyet
Dövme Silme
Botox
 
İzmir Likya Lazer Epilasyon Merkezi
© İzmir Lidya Botoks ve Güzellik Merkezi  
+90 (232) 231 77 93 - 0532 214 69 36
İnönü Caddesi No:320 Kat-1 Nokta Durağı Hatay - İZMİR
Ziyaretçi Sayısı :   
609
Online Ziyaretçi Sayısı :  
1
Hazırlayan : DNZ WEB DİZAYN